Kız çocuğunu kaçırdığı iddia edilen adam canlı yayında gözaltına alındı

İstanbul Silivri’de 15 yaşındaki Y.S, 25 Ağustos’ta kayıplara karıştı. Günlerce kızına ulaşamayan S.K., Müge Anlı’dan yardım istedi.

Müge Anlı’nın canlı yayınına katılan gözü yaşlı anne, 15 yaşındaki kızının 48 yaşındaki N. A. tarafından kaçırıldığını ileri sürdü. Daha evvel kızını kaçırmak için konutlarının penceresine merdiven bile dayadığını anlattı. Savların odağındaki N. A., küçük kızla bir ilgisi olmadığını söyleyerek savları reddetti.

Müge Anlı’nın ulaştığı, 48 yaşındaki N. A.’nın kayıp Y.S’ye arttan sarılırken olan fotoğrafı ise emniyet yetkililerini harekete geçirdi. Müge Anlı, “Bir baba bile kızına bu biçimde sarılmaz. Sen nasıl sarılabiliyorsun? Buradan kamuoyu olarak yetkililere ihbarda bulunuyorum” dedi.

Müge Anlı’nın canlı yayınını ihbar kabul eden Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Ofis Amirliği grupları, N. A.’yı canlı yayında gözaltına aldı. Ekranda N. A.’yı görüp tanıyan izleyiciler; Müge Anlı’yı arayarak, küçük yaştaki kızları rahatsız ettiğini anlattılar.

İsyan ettiren olayın arkasında Müge Anlı, “Bu fotoğraf binlerce çocuğun eğitim ve iş hayatından yoksun kalmasına sebep oluyor” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir