Kızılay Ramazan’da milyonlara ulaşıyor

ANKARA (İGFA) – “Bu Ramazan Sensiz Olmaz” sloganıyla Ramazan kampanyasını gerçekleştiren Kızılay, şubeleri, temsilcilikleri, Genç Kızılay, Kızılay Bayan, Manisiz Kızılay üyeleri, dünya üzerindeki temsilcilikleri ve 300 binden fazla gönüllüsünün de dayanağını alarak yardımları ulaştırmak için seferber oldu.

Yardımlarının büyük bir kısmında ailelere nakdi olarak dayanak olan Kızılay, bunun yanı sıra aşevlerinde hazırlanan sıcak yemekler, kavurma konserveleri, besin kolileri ve bayramlık giysi yardımlarını gereksinimi olana ulaştırmak ve Ramazan’ın rahmetini yaşatmak için çalışıyor. Nakdi takviye, besin, giysi, kavurma konservesi, sıcak yemek takviyesi verecek olan Kızılay, Ramazan Kampanyası yardımlarını hayırseverlerin bağışlarıyla artırmayı hedefliyor.

TERCİH ETTİKLERİNİ ALABİLMELERİ İÇİN AİLELERE NAKDİ DESTEK

Ailelere belirledikleri muhtaçlıkları doğrultusunda tercih yapma imkânı sağlayan Nakit Temelli Yardım Sistemiyle, zelzeleden direkt etkilenen 11 kent ile dolaylı olarak etkilenen 6 kent olmak üzere 17 vilayette yaşayan afetzedeler ile 64 vilayetteki gereksinim sahiplerine hane başı 2000’er TL’den 617 milyon TL’lik nakdi takviye sağlanıyor. Kızılay şubelerinin planlamalarıyla da buna ek muhtaçlık sahiplerine 25 milyon TL’lik nakdi takviye daha veriliyor. Nakdi takviyenin yanı sıra yardım gereçleri de ulaştırılıyor.

Zekat, Fitre ve Fidye bağışlarıyla muhtaçlık sahibi ailelere takviye olan Kızılay, aşevlerinde hazırladığı sıcak yemekleri de sofralara ulaştırıyor. Kızılay aşevlerinin hayırseverlerin bağışlarıyla kaynayan kazanları, günlük yaklaşık 81 bin kişilik sıcak yemek dağıtımıyla vatandaşların iftarlık ve sahurluk yemek muhtaçlığını karşılıyor. Ülke genelindeki 42 aşevinin yanı sıra taşınabilir ikram araçlarıyla yıl boyunca sıcak yemek takviyesi veren Kızılay, sarsıntı bölgeleri de dahil olmak üzere kurduğu iftar sofralarıyla 105.4 milyon TL kıymetinde yaklaşık 4 milyon kişilik iftarlık yemek verecek.

GIDA KOLİLERİYLE MUTFAKLAR DOLUYOR, BAYRAMLIKLARLA YÜZLER GÜLÜYOR

Kızılay’ın klasik Ramazan yardımları ortasında olan ve içerisinde bir aylık mutfak muhtaçlığına tahlil sunan temel besin materyallerinin yer aldığı 100 binin üzerinde besin kolisiyle mutfaklara dayanak olunuyor. Besin kolileriyle birlikte 220 bin kavurma konservesi gereksinim sahiplerine ulaştırılıyor.

Temel besin ve iftarlık yemek yardımlarının yanı sıra yaklaşık 345 bin kişinin de bayramlık giysi gereksinimi karşılanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir