Soylu, Mesut Özil ve Fatih Akel ile top oynadı

İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul 2’nci Bölge milletvekili adayı Süleyman Soylu, Beşiktaş’ta esnaf ziyareti yaptı.

Soylu, CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Alevi’ görüntüsüyle ilgili, evvelden insanların “Kürdüm”, “Aleviyim” demeye çekindiğini, şu an ise Türkiye’de herkesin kendisini tabir ettiğini söyledi.

“Tayyip Erdoğan her şeyi değiştirdi. Sadece köprü, baraj, şehir hastanesi, yol yapmadı. Bu ülkenin toplam potansiyelini harekete geçirdi” diyen Soylu, şunları kaydetti:

“Alevilik sıkıntısında, Türkiye Ali’siz Aleviliğe teslim olmak zorunda mı? Almanya’nın bu türlü bir projesi var. Bunu sağır sultan biliyor. Bu türlü bir proje oluşturmak istiyor. Bizim Alevilerimizin kıymetli bir kısmı buna karşı çıkıyor. Bir kısmı bunun yanında. Neden? Dışarıdan yönlendirilmeye çalışılıyor? Tam 2,5-3 yıldır Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla 1585 cemevini benim arkadaşlarım dolaştı. Dediler ki ‘Biz sizin devletiniziz, ne istiyorsanız yapacağız.’ Ne istiyorlarsa da yaptık. 9 bin talebin yüzde 90’ını yerine getirdik. Kiminin cemevini yaptık, kiminin içini döşedik, kiminin yolunu yordamını, kiminin kütüphanesini, kiminin altyapısını yaptık. Hepsini yapmaya çalıştık. Zira bu devletin parasıyla yapılan bir iştir. Bütün bunlar gerçekleştirildi ve yapıldı, yapılmaya devam ediyor. Alevi Bektaşi kurumu kuruldu. Bunların hiçbirisi kolay işler değildir. Ta Kerbela’dan beri başlayan acımızın üzerine bizi değişik bir noktaya itmeye çalıştılar. Ancak Türkiye buna düşmedi, Tayyip Erdoğan buna düşmedi.”

‘CUMHURİYET TARİHİNDE BİRİNCİ KERE SON İKİ YILDIR FAİLİ MEÇHUL CİNAYETİMİZ YOK’

Türkiye’de 2021 ve 2022 yılında bir tek faili meçhul cinayet olmadığını öne süren Soylu, “Kolay bir iş mi bu? Demek ki birileri Türkiye’yi sabote etmiyor, provoke etmiyor, içeriden satılma, bilgi sızdırma konusunda çok atak yemiyoruz. Bu kadar kolay. Cumhuriyet tarihinde birinci sefer son iki yıldır faili meçhul cinayetimiz yok. Hepsini bulmuş arkadaşlarımız. Teknolojimizi güçlendirmişiz, bütün jandarmayı, polisi, kıyı güvenliği, göçü her birini bir ortaya getirmişiz. Ancak yeniden de sistemin içerisine birileri girdiği andan itibaren istediği provokasyonu yapabilme kabiliyetine sahiptir. Biz buna tekraren şahit olduk” dedi.

MESUT ÖZİL VE FATİH AKEL İLE TOP OYNADI

Soylu, Ortaköy’deki esnaf ve kanaat başkanları ile çay sohbetinin akabinde Arnavutköy’de Boğaziçi Spor Kulübü’nde amatör spor kulüplerinin temsilcileri ile toplantı yaptı.
Soylu, burada futbolcu Mesut Özil ve Fatih Akel ile birlikte kısa bir müddet top oynadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir